Menu Zamknij

Volvo zaprezentowało nowy elektryczny autobus przegubowy

Na Światowym Szczycie Transportu Publicznego UITP w Sztokholmie Volvo Buses zapowiedziało wprowadzenie na rynek jesienią tego roku w pełni elektrycznego autobusu przegubowego, mogącego pomieścić 150 pasażerów. Nowy autobus bazuje na prototypach, które od czerwca 2018 r. są testowane na linii nr 16 w szwedzkim mieście Gothenburg – na trasie o wysokiej częstotliwości kursowania. 2 autobusy prototypowe kursują od 4,5 tys. godzin i przejechały dotychczas ponad 62 tys. km.

Volvo 7900 Electric Articulated będzie dostępny w dwóch rozmiarach – 18 i 18,7 m. Został zaprojektowany w taki sposób, aby sprostać wysokim wymaganiom w zakresie pojemności, komfortu i informacji o ruchu drogowym, zapewniając jednocześnie wygodne i płynne wsiadanie oraz wysiadanie pasażerów. Akumulatory będą ładowane zarówno przez stacje szybkiego ładowania na przystankach końcowych, jak i poprzez uniwersalny system do ładowania pojazdów elektrycznych CCS ( Combined Charging System) – nocą w zajezdni.

Volvo 7900 Electric Articulated zostanie zaprezentowany publiczności na październikowej wystawie Busworld w Brukseli.

„Przejście na zrównoważony transport publiczny odbywa się w miastach na całym świecie. Dzięki cichym, bezemisyjnym autobusom elektrycznym wyposażonym w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, możemy wspierać miasta w rozwiązywaniu problemów związanych z emisją zanieczyszczeń, hałasem, zatłoczeniem i wypadkami drogowymi, aby stały się Miastami Zerowej Emisji (ang. „Zero Cities”). Nasz nowy elektryczny autobus przegubowy o dużej pojemności jest w tym procesie bardzo ważnym narzędziem”, powiedział prezes Volvo Buses, Håkan Agnevall.

Fot. Volvo 7900 Electric Articulated

https://www.volvobuses.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *